29.6.

-proběhlo na obecním úřadě slavnostní vyřazení žáků 9. ročníku.
27.6.

si žáci naší školy zpestřili konec školního roku sportovním dnem.

.23.6
Ve školní družině se uskutečnilo nocování dětí.

21.6.
Proběhl tradiční fotbalový turnaj družstev žáků 1. stupně.

7.6.
 se žáci šestého ročníku společně s vybranými žáky sedmého ročníku zúčastnili výletu do Prahy.
31.5.
Žáci prvního stupně navštívili ZOO Jihlava.
22.5.
jsme s první třídou otevřeli další projekt na téma ZOO
18.5.
- se v páté třídě konalprojektový den na téma
"Člověk"

4.5.
– se žáci všech tříd naší školy se zúčastnili jarního úklidu v obci. Všichni se snažili, aby naše okolí bylo čisté. Prvotně stanovený termín úklidu nám překazilo deštivé počasí.
20.4.
-se žáci 6. ročníku společně s vybranými žáky 7. ročníku zúčastnili akce Den Země, která byla pořádána firmou Cemex
19.4.

-proběhl v naší škole projektový den POSKYTOVÁNÍ PRVNÍ POMOCI ve spolupráci se SŠZS Chrudim

12.4.

-zažili žáci 1.st. před VELIKONOČNÍ PŘEKVAPENÍ.

11.4.
se na pietním území Ležáky konal Memoriál Josefa Šťulíka.
5.4.
se zástupci osmé a deváté třídy zúčastnili dovednostní soutěže pořádané SOU a SOŠ Třemošnice
-4.4.
-proběhl ve škole zápis do 1. třídy.
15.3.
- se ve škole konalo hudební vystoupení.
1.3.
- se školní družina proměnila v rejdiště pirátu, princezen, rytířů, čarodějů a dalších pohádkových postav.
1.3.
15.2.
-  se konalo školní kolo soutěže v recitaci, kterése zúčasníla víc než třetina všech žáků naší školy (38 žáků).
10. 2.
– pátek, který naši žáci prožili kulturně. „Divadélko pro školy“ z Hradce Králové opět nezklamalo!
8. 2.
 - se všichni žáci 1. st. zúčastnili projektového dne „Zdraví na talíři“.
7.2.
-  se 9. třída zúčastnila TECHNOhrátek na Střední odborné škole a Středním odborném učilišti technickém v Třemošnici
2.2.
 -  proběhlo Divadelní představení školníhodivadelního kroužku pro žáky školy a 7.2.pro veřejnost v KD.

leden

V měsíci lednu ŠD naplno využívala vhodného počasí k zimním radovánkám.

30.1.

-  v mrazivém a slunečném dopoledni se žáci 2. třídy vydali ke krmelci u rybníku Habřinka.

17.1.
-  proběhlo v Chrudimi okresní kolo dějepisné olympiády, kterého se zúčastnili i dva zástupci naší školy

18.1.
 – „Člověče, zachraň se!“ – akce, která proběhla na naší škole (pro 2. – 6. tř.) pod vedením příslušníků HZS Pardubického kraje se sídlem v Chrudimi.

Ve středu 11.1.2017 si prvňáčci rozhodli udělat tělocvičnu ze sluncem prozářeného svahu.

28.12. proběhla v družině tradiční vánoční besídka spojená s malou nadílkou.

28.12. v tento den proběhly v naši škole dvě akce – Vánoční maraton a „Výstup“ na Králický Sněžník.

15.12. se děti z družiny přesunuly do prvního patra do kuchyňky, kde se opět pustily do pečení cukroví

11.12. 2016 se v budově naší základní školy konal už tradiční vánoční jarmark spolu s rozsvícením vánočního stromku a celé krásné vánoční výzdoby.

V pondělí 5. prosince se třída našich deváťáků proměnila v bandu rozpustilých čertů, které měl na povel ctihodný Mikuláš a tři andělé.

2. 12. 2016 navštívil naši školu pan Vladimír Zezula, který si pro třetí až devátou třídu připravil zajímavou přednášku o naší hlavě a vnímání.

24.11. – navštívila naši školu Mgr. Ivana Čejková, lektorka dopravní výchovy.

Zprávy z 2. stupně naši školy

Ve středu 16. listopadu žáci 2. třídy prožili pracovní, ale i hravý podzimní den.

14.11.  navštívili žáci 6. třídy galerii v Třemošnici (v rámci hodin výtvarné výchovy).

11.11. mezi nás nezavítal svatý Martin, jak by se mohlo zdát, ale dvě pracovnice Centra pro dětský sluch Tamtam s jejich zhruba hodinovým programem.

3.11. proběhlo na naší škole netradiční bubnování .

25.10. jsme si ve ŠD zorganizovali halloweenský den.

24. 10.  čekala žáky 3. - 6. ročníku třída vyzdobená obrázky čarodějnic, netopýrů, pavouků, dýní a kostlivců.

Měsíc říjen byl ve školní družině ve znamení podzimního tvoření, her a draků.

18. 10. se vybraní chlapci ze 7. - 9. ročníku zúčastnili v Pardubicích turnaje v malé kopané na umělé trávě.

22.9. se v Chrudimi na ploché dráze konala soutěž v přespolním běhu na 1500 m.

12.9.  pořádá škola projektový den „Znáš své okolí?“. Žáci se svými třídními učiteli navštíví okolní zajímavosti.

1. a 2. třída

3. – 5. třída