Den Země

Ve čtvrtek 20. dubna se žáci 6. ročníku společně s vybranými žáky 7. ročníku zúčastnili akce Den Země, která byla pořádána firmou Cemex.  Žáci měli jedinečnou možnost zavítat do míst, kam se běžně nedostanou.  S průvodci jsme se podívali do lomu cementárny, procházeli jsme kolem pece, zavítali jsme do řídícího střediska cementárny a nakonec jsme viděli, jak se zpracovává odpad, který se také využívá k výrobě cementu.

Během celého dne pro nás dále byly připraveny různé aktivity, které souvisely s recyklací a se šetrnějším využíváním zdrojů naší planety. Žáci si vytvořili svíčky, ručně vyrobili a vyzdobili papír, upletli náramek, poznávali rostliny, zasadili několik stromů a keřů, poučili se ohledně délky rozkladu některých průmyslových výrobků a vyzkoušeli si některé hry při, kterých měli spolupracovat.