Co má budoucí školák zvládnout před nástupem do školy – školní desatero:

1.                  Vím, jak se jmenuji jménem i příjmením a znám jména svých rodičů

2.                  Umím se obléknout i převléknout do cvičebního úboru, a to dostatečně rychle, aby na mě nemuseli kamarádi – spolužáci čekat. Umím si zavázat boty s tkaničkami.

3.                  Umím uklidit knížky, pastelky, hračky i oblečení tam, kam patří.

4.                  Zvládnu kreslit tužkou, pastelkami a malovat barvami.

5.                  Poznám různé barvy třeba modrou, zelenou, červenou, žlutou, hnědou, bílou i černou.

6.                  Poradím si s vystřihováním obrázku nůžkami s kulatou špičkou.

7.                  Dovedu si připravit svačinku na ubrousek a před jídlem i po jídle si umýt ruce.

8.                  Také si vím rady s kapesníčkem, který nosím stále při sobě a umím jej správně použít.

9.                  Dovedu poslouchat vyprávění dospělých se zájmem a v klidu.

10.              Mám rád pohádky a zvládnu si o nich vyprávět.

Co opatřit pro dítě do první třídy:

1.      tašku – výběr např. na  www.e-prvnacek.cz

2.      penál se základním vybavením (tužka č.2, pastelky základních barev, ořezávátko)

3.      zásobník na číslice

4.      obaly na sešity – 8 ks, obaly na knihy zakoupit podle obdržených učebnic (v září)

5.      kufřík (větší) na výtvarné potřeby

6.      obsah kufříku – ubrus (igelit) na ochranu lavice, pracovní oděv (zástěru, košili) paletu, hadřík

7.      cvičební úbor + vhodná cvičební obuv, švihadlo

8.      visací zámek k šatnové skříňce

Ostatní pomůcky a potřeby k vyučování obdrží žáci v balíčku od ZŠ a OU. Více upřesněno podle požadavku vyučujícího první třídy v informacích pro prvňáčky a jejich rodiče -  Naše dítě školákem (vždy aktualizováno).