8. 2. se všichni žáci 1. st. zúčastnili projektového dne „Zdraví na talíři“.

Dopolední program obsahoval ryze praktickou činnost – přípravu „zdravých“ pokrmů. V následné prezentaci jej každá třída ostatním představila a dala ochutnat. Byl nabídnut rybí, mrkvový a jarní salát, „karolínky“ a sušenky z ovesných vloček, odlehčená vajíčková a česneková pomazánka a červenobílé špízky. Toto tvořivé, ale zároveň poučné dopoledne se našim žákům – mladým kuchařům velmi líbilo.

Odpolední program „Sešlost rodičů nad talířem plným zdraví“ navštívil velký počet nejen rodičů, ale i rodinných příslušníků. Poučná prezentace o správném životním stylu, vystoupení vedoucí školní jídelny a představení dopoledních výtvorů samotnými žáky, navnadilo všechny návštěvníky k následné ochutnávce.

To, že byl dnešní den úspěšný svědčily nejen spokojené tváře návštěvníků a požadavky na recepty, ale posléze i prázdné stoly.